Skawina, Korabnicka 130A, 32-050 Skawina
+48 514 257 895
kontakt@ozonostrefa.pl

Strefa Wypożyczania

Ozonator Kraków – Generator ozonu na wynajem

Nasza firma oferuje także usługę wynajmu ozonatora na terenie Krakowa i okolic. Posiadamy na wynajem generatory z najwyższej półki marki Korona A20 oraz A40.

Cennik:

  • Generator ozonu Korona A20 ( samochody osobowe, busy, pomieszczenia o kubaturze do 200m3) – 160zł/doba (kaucja zwrotna 600zł)
wynajem ozonatora
A20
  • Generator ozonu Korona A40 ( mieszkania, gabinety, pomieszczenia o kubaturze do 400m3) – 240zł/doba (kaucja zwrotna 800zł)
wypożyczanie ozonatora
A40

Tutaj więcej informacji o generatorach

Tutaj więcej o przygotowaniu pomieszczenia.

Służymy pomocą w odpowiednim doborze. Kontakt 514257895

Ozonator – czym dokładnie jest

Generator ozonu jest urządzeniem, które generuje ozon. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest zarówno do użytku domowego, jak i w samochodach i branży przemysłowej. Ozonatory domowe służą do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach domowych i biurowych – jest zasilany standardowo, jednak ma nieco wyższą wydajność niż na przykład model samochodowy. Ozonatory do pojazdów używane są do czyszczenia klimatyzacji lub usunięcia zapachu spalin czy dymu tytoniowego; są zasilane przez USB lub z gniazda zapalniczki.

Przemysłowe generatory ozonu są z kolei duże większe i bardziej wydajne, gdyż mają oczyścić powietrze w przestrzennych halach bądź podobnego typu pomieszczeniach. Istnieją jeszcze ozonatory z funkcją jonizacji, który służy do ozonowania powietrza, a następnie do jego jonizacji. Dzięki temu zwiększa się jakość powietrza, który jest wzbogacony o jony ujemne.

Zastosowanie generatorów ozonu

Popularność ozonatorów wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Najczęściej służy do oczyszczania i odświeżania powietrza w pomieszczeniach, w celu usunięcia bakterii i wirusów, pleśni i grzybów, jak również przykrych zapachów. Zaleca się ich wynajem po zalaniu, np. w wyniku powodzi. Równie często wykorzystuje się ozonatory do odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie. Można nim także usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza pojazdu.

Mało oczywistymi zastosowaniami generatorów ozonu jest ozonowanie butów i jedzenia. Można łatwo się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z obuwia, np. sportowego, lub sterylizować produkty żywnościowe, w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia. Wykorzystuje się go nie tylko do warzyw i owoców, ale również do mięsa czy jaj. Za pomocą ozonatora sterylizuje się także lodówki, pralki i zmywarki, aby usunąć bakterie i pleśń.

Nie wiesz który model będzie dla Ciebie najlepszy? Zgłoś się do nas! Prowadzimy wynajem na terenie Krakowa i okolic!

Ozonator a bezpieczeństwo

Ozon jest gazem, który ma silne właściwości dezynfekujące. Z tego powodu jest gazem o silnym stężeniu, czyli zagrażającym życiu. Wielu może przez to martwić korzystanie z generatora ozonu, a przynajmniej wątpić w jego bezpieczeństwo. Nie ma się jednak czego bać – ozonator jest w pełni bezpieczny. Wszystko zależy od jego prawidłowego użytkowania.

Wydajność ozonatorów domowych i samochodowych jest duża niższa niż w przypadku modeli przemysłowych, dlatego nie powinny stanowić żadnego zagrożenia. Należy z niego korzystać tak, jak podano w instrukcji, czyli nie przebywać w ozonowanym pomieszczeniu, a po wszystkim dokładnie go wywietrzyć. Ozon występuje naturalnie w atmosferze, w niewielkim stężeniu – dopiero kiedy jest silnie stężone, do tego w zamkniętym pomieszczeniu może być niebezpieczne, np. podrażnić drogi oddechowe. Stąd tak ważne jest wietrzenie po skorzystaniu z generatora.

Szczególnie ostrożne mogą być osoby cierpiące na schorzenia dróg oddechowych, np. astmę. Ozonator może się okazać niebezpieczny jednak tylko wtedy, kiedy jest nieprawidłowo użytkowany, nie uwzględniając instrukcji i podstawowych zasad ostrożności.

Zgłoś się po generator

Nie czekaj – jeśli potrzebujesz nowoczesnego ozonatora, przyszedłeś we właściwe miejsce. Dysponujemy sprawdzonymi generatorami, zdolnymi do dokładnego oczyszczenia powietrza z bakterii, grzybów i pleśni. Wynajem prowadzimy na terenie Krakowa i okolic. Po szczegóły prosimy o telefon – z chęcią pomożemy w wybraniu odpowiedniego modelu, który spełni Twoje oczekiwania!