Skawina, Korabnicka 130A, 32-050 Skawina
+48 514 257 895
kontakt@ozonostrefa.pl

Generatory Ozonu

Generator ozonu

Ozonowanie to coraz bardziej popularny sposób na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń z alergenów, wirusów, bakterii czy zarodników pleśni i grzybów.

Tutaj mają Państwo możliwość wypożyczyć sprzęt i samodzielnie przeprowadzić zabieg dezynfekcji.

Generatory ozonu KORONA OZON – jeden z najwydajniejszych generatorów na rynku.

 • Generator ozonu Korona A20 ( samochody osobowe, busy, pomieszczenia o kubaturze do 200m3)
 • Ozonator powietrza Korona A20
  Ozonator powietrza Korona A20

 • Generator ozonu Korona A40 (mieszkania, gabinety, pomieszczenia o kubaturze do 400m3)
 • Ozonator powietrza Korona A40
  Ozonator powietrza Korona A40

  CENNIK

  Nazwa urządzenia1 doba (brutto)1 tydzień (brutto)Kaucja (brutto)
  Korona A20160zł950zł600zł
  Korona A40240zł1400zł800zł

  Pytania i rezerwacje: +48 514-257-895

  odbiór i zwrot – Skawina

  Ozonator – czym dokładnie jest

  Generator ozonu jest urządzeniem, które generuje ozon. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest zarówno do użytku domowego, jak i w samochodach i branży przemysłowej. Ozonatory domowe służą do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach domowych i biurowych – jest zasilany standardowo 230V, jednak ma nieco wyższą wydajność niż na przykład model samochodowy. Ozonatory do pojazdów używane są do czyszczenia układu wentylacji (potocznie nazwanego układem klimatyzacji) lub usunięcia zapachu spalin czy dymu tytoniowego.

  Przemysłowe generatory ozonu są z kolei duże większe i bardziej wydajne, gdyż mają oczyścić powietrze w przestrzennych halach bądź podobnego typu pomieszczeniach.

  Zastosowanie generatorów ozonu

  Popularność ozonatorów wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Najczęściej służy do oczyszczania i odświeżania powietrza w pomieszczeniach, w celu usunięcia bakterii i wirusów, pleśni i grzybów, jak również przykrych zapachów. Zaleca się ich wynajem po zalaniu, np. w wyniku powodzi. Można nim także usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza pojazdu.

  Mało oczywistymi zastosowaniami generatorów ozonu jest ozonowanie butów i jedzenia. Można łatwo się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z obuwia, np. sportowego, lub sterylizować produkty żywnościowe, w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia. Wykorzystuje się go nie tylko do warzyw i owoców, ale również do mięsa czy jaj. Za pomocą ozonatora sterylizuje się także lodówki, pralki i zmywarki, aby usunąć bakterie i pleśń.

  Nie wiesz który model będzie dla Ciebie najlepszy? Zgłoś się do nas! Prowadzimy wynajem na terenie całej małopolski!

  Ozonator a bezpieczeństwo

  Ozon jest gazem, który ma silne właściwości dezynfekujące. Z tego powodu jest gazem toksycznym, czyli zagrażającym życiu. Wielu może przez to martwić korzystanie z generatora ozonu, a przynajmniej wątpić w jego bezpieczeństwo. Nie ma się jednak czego bać – ozonator jest w pełni bezpieczny. Wszystko zależy od jego prawidłowego użytkowania.

  Wydajność ozonatorów domowych i samochodowych jest duża niższa niż w przypadku modeli przemysłowych. Należy z niego korzystać tak, jak podano w instrukcji, czyli nie przebywać w ozonowanym pomieszczeniu, a po wszystkim dokładnie go wywietrzyć. Ozon występuje naturalnie w atmosferze, w niewielkim stężeniu – dopiero kiedy osiągnie odpowiednie stężenie w pomieszczeniu może być niebezpieczny, np. podrażnić drogi oddechowe, spojówki. Stąd tak ważne jest wietrzenie po skorzystaniu z generatora.

  Szczególnie ostrożne muszą być osoby cierpiące na schorzenia dróg oddechowych, np. astmę. Ozonator może się okazać niebezpieczny jednak tylko wtedy, kiedy jest nieprawidłowo użytkowany, nie uwzględniając instrukcji i podstawowych zasad ostrożności.

  Zgłoś się po generator

  Nie czekaj – jeśli potrzebujesz nowoczesnego ozonatora, trafiłeś we właściwe miejsce. Dysponujemy sprawdzonymi generatorami, zdolnymi do dokładnego oczyszczenia powietrza z bakterii, grzybów i pleśni. Wynajem prowadzimy na terenie całej małopolski. Po szczegóły prosimy o telefon – z chęcią pomożemy w wybraniu odpowiedniego modelu, który spełni Twoje oczekiwania!

  Więcej informacji na stronie producenta pod tym linkiem.

  Powrót na stronę główną