Skawina, Korabnicka 130A, 32-050 Skawina
+48 514 257 895
kontakt@ozonostrefa.pl

Strefa Ozonowania

Ozonowanie mieszkań, biur, szatni i pojazdów – Skawina, Kraków

Oferujemy kompleksową usługę ozonowania, odgrzybiania pomieszczeń mieszkaniowych i biurowych oraz pojazdów, w tym klimatyzacji samochodowej. Działamy na terenie Krakowa i okolic!

Jak przygotować pomieszczenie do zabiegu ozonowania?

Przed zabiegiem ozonowania należy:

  • Usunąć z pomieszczenia wszystkie zwierzęta i rośliny,
  • Jeśli mamy do czynienia z grzybem lub pleśnią należy je fizycznie usunąć ze ścian czy sufitu, ozon nie usunie widocznego ogniska,
  • Po usunięciu grzyba lub pleśni, należy pokryć tę powierzchnię preparatem grzybobójczym,
  • Względnie posprzątać pomieszczenie,
  • W miarę możliwości przewietrzyć.

Jak przebiega proces ozonowania?

  1. Uszczelniamy pomieszczenie, aby ozon nie wydostawał się na zewnątrz. Zatykamy wentylację, klimatyzację, rekuperację. Zaklejamy m.in. okapy kuchenne, kominki, nawiewniki w oknach oraz drzwi.
  2. Bardzo ważne, przy procesie ozonowania, jest obliczenie odpowiedniej ilości progowego wytworzenia ozonu, należy więc określić ilość urządzeń oraz rozstawienie  ich w najbardziej optymalnych miejscach.

Ozon jest gazem cięższym od powietrza, dlatego dla lepszego rozprowadzenia gazu stosujemy cyrkulatory, które sprawiają, że ozon dotrze do każdego zakamarka pomieszczenia.

3. Następnie obliczamy czas ekspozycji. Nie zawsze dłużej znaczy lepiej.

Ozon jest gazem bardzo nietrwałym, rozkłada się w temperaturze pokojowej po około 40 minutach od wytworzenia. Dlatego, aby ozonowania było efektywne, tak istotne jest przestrzeganie powyższych zasad.

Czas trwania ozonowania:

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego ustalany jest indywidualnie.

Moc naszych urządzeń pozwala na ozonowania blisko 12000m3 w jednym czasie.

Należy zaznaczyć, że ozonowanie po kwasie masłowym czy pożarze wymaga zastosowania odpowiedniej procedury ozonowania. Czas takiego zabiegu jest znacznie dłuższy niż standardowy.

Na podstawie naszego doświadczenia, mamy opracowane różne metody usuwania wielu różnych zapachów i odgrzybiania układu wentylacji (również samochodu), które dają bardzo wysoką skuteczność, co potwierdzają pozytywne opinie naszych Klientów.

Koszt ozonowania:

Cena uzależniona jest od kubatury ozonowanego pomieszczenia. Dlatego najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie lub przez formularz, w treści wpisując cel ozonowania, powierzchnię przeznaczoną oraz wysokość pomieszczenia. Nasi eksperci przygotują ofertę i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Mobilne ozonowanie pojazdów

Usługę ozonowania samochodu (odgrzybianie układu wentylacji potocznie odgrzybianie klimatyzacji) możemy wykonać na terenie Krakowa, jak i całego województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Poniżej zamieszczamy cennik usług:

•          samochód osobowy: 90zł, czas ok 80min

•          bus do 3.5t: 140zł, czas do 80min

•          autobus: 290zł, czas do 120 min

•          chłodnie, tramwaje, pociągi, wagony – w zależności od kubatury.

Na terenie miasta Kraków – dojazd gratis. Poza Krakowem do 1zł/km – przy ozonowaniu samochodu!

Do powyższych zabiegów zalecamy wymianę filtra kabinowego.

ozonowanie kraków
granice Krakowa

OZONOWANIE przeprowadzamy przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości. Korzystamy z przebadanych generatorów marki KORONA, których działanie potwierdzone zostało laboratoryjnie. Tutaj jedna z naszych maszyn. Posiadamy wszelkie atesty oraz certyfikaty. Nasz sprzęt jest regularnie serwisowany, co istotnie wpływa na jego doskonałą efektywność.

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ to usługa zamawiana zarówno do biur, sklepów, magazynów, szatni pracowniczych jak również mieszkań i domów. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach pozbawione jest bakterii i drobnoustrojów, a więc można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i dobre samopoczucie.

Nasze usługi skierowane są do osób, które chcą walczyć również  z nieprzyjemnym zapachem w samochodzie..

Działamy kompleksowo, dobierając usługę do potrzeb klientów, dzięki czemu spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. 

DEZYNFEKCJA to działania mające na celu wyeliminowanie wirusów, bakterii oraz szkodliwych dla ludzkiego organizmu patogenów. Ozonowanie usuwa wszelkie groźne mikroorganizmy, dlatego realizowane jest zarówno na terenie mieszkań, domów, jak i biur oraz powierzchni o podobnym przeznaczeniu.

Zapraszamy również do naszej wypożyczalni