Strefa Ozonowania

Ozonowanie mieszkań, biur, szatni i pojazdów – Skawina, Kraków

Oferujemy kompleksową usługę ozonowania, odgrzybiania pomieszczeń mieszkaniowych i biurowych oraz pojazdów, w tym klimatyzacji samochodowej. Działamy na terenie Krakowa i okolic!

Jak przygotować pomieszczenie do zabiegu ozonowania?

Przed zabiegiem ozonowania należy:

  • Usunąć z pomieszczenia wszystkie zwierzęta i rośliny,
  • Jeśli mamy do czynienia z grzybem lub pleśnią należy je fizycznie usunąć ze ścian czy sufitu, ozon nie usunie widocznego ogniska,
  • Po usunięciu grzyba lub pleśni, należy pokryć tę powierzchnię preparatem grzybobójczym,
  • Względnie posprzątać pomieszczenie,
  • W miarę możliwości przewietrzyć.

Jak przebiega proces ozonowania?

  1. Uszczelniamy pomieszczenie, aby ozon nie wydostawał się na zewnątrz. Zatykamy wentylację, klimatyzację, rekuperację. Zaklejamy m.in. okapy kuchenne, kominki, nawiewniki w oknach oraz drzwi.
  2. Bardzo ważne, przy procesie ozonowania, jest obliczenie odpowiedniej ilości progowego wytworzenia ozonu, należy więc określić ilość urządzeń oraz rozstawienie  ich w najbardziej optymalnych miejscach.

Ozon jest gazem cięższym od powietrza, dlatego dla lepszego rozprowadzenia gazu stosujemy cyrkulatory, które sprawiają, że ozon dotrze do każdego zakamarka pomieszczenia.

3. Następnie obliczamy czas ekspozycji. Nie zawsze dłużej znaczy lepiej.

Ozon jest gazem bardzo nietrwałym, rozkłada się w temperaturze pokojowej po około 40 minutach od wytworzenia. Dlatego, aby ozonowania było efektywne, tak istotne jest przestrzeganie powyższych zasad.

Czas trwania ozonowania:

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego ustalany jest indywidualnie.

Moc naszych urządzeń pozwala na ozonowania blisko 12000m3 w jednym czasie.

Należy zaznaczyć, że ozonowanie po kwasie masłowym czy pożarze wymaga zastosowania odpowiedniej procedury ozonowania. Czas takiego zabiegu jest znacznie dłuższy niż standardowy.

Na podstawie naszego doświadczenia, mamy opracowane różne metody usuwania wielu różnych zapachów i odgrzybiania układu wentylacji (również samochodu), które dają bardzo wysoką skuteczność, co potwierdzają pozytywne opinie naszych Klientów.

Koszt ozonowania:

Cena uzależniona jest od kubatury ozonowanego pomieszczenia. Dlatego najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie lub przez formularz, w treści wpisując cel ozonowania, powierzchnię przeznaczoną oraz wysokość pomieszczenia. Nasi eksperci przygotują ofertę i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Mobilne ozonowanie pojazdów

Usługę ozonowania samochodu (odgrzybianie układu wentylacji potocznie odgrzybianie klimatyzacji) możemy wykonać na terenie Krakowa, jak i całego województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Poniżej zamieszczamy cennik usług:

•          samochód osobowy: 90zł, czas ok 80min

•          bus do 3.5t: 140zł, czas do 80min

•          autobus: 290zł, czas do 120 min

•          chłodnie, tramwaje, pociągi, wagony – w zależności od kubatury.

Na terenie miasta Kraków – dojazd gratis. Poza Krakowem do 1zł/km – przy ozonowaniu samochodu!

Do powyższych zabiegów zalecamy wymianę filtra kabinowego.

ozonowanie kraków
granice Krakowa

OZONOWANIE przeprowadzamy przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości. Korzystamy z przebadanych generatorów marki KORONA, których działanie potwierdzone zostało laboratoryjnie. Tutaj jedna z naszych maszyn. Posiadamy wszelkie atesty oraz certyfikaty. Nasz sprzęt jest regularnie serwisowany, co istotnie wpływa na jego doskonałą efektywność.

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ to usługa zamawiana zarówno do biur, sklepów, magazynów, szatni pracowniczych jak również mieszkań i domów. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach pozbawione jest bakterii i drobnoustrojów, a więc można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i dobre samopoczucie.

Nasze usługi skierowane są do osób, które chcą walczyć również  z nieprzyjemnym zapachem w samochodzie..

Działamy kompleksowo, dobierając usługę do potrzeb klientów, dzięki czemu spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. 

DEZYNFEKCJA to działania mające na celu wyeliminowanie wirusów, bakterii oraz szkodliwych dla ludzkiego organizmu patogenów. Ozonowanie usuwa wszelkie groźne mikroorganizmy, dlatego realizowane jest zarówno na terenie mieszkań, domów, jak i biur oraz powierzchni o podobnym przeznaczeniu.

Ozonator – czym dokładnie jest

Generator ozonu jest urządzeniem, które generuje ozon. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest zarówno do użytku domowego, jak i w samochodach i branży przemysłowej. Ozonatory domowe służą do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach domowych i biurowych – jest zasilany standardowo 230V, jednak ma nieco wyższą wydajność niż na przykład model samochodowy. Ozonatory do pojazdów używane są do czyszczenia układu wentylacji (potocznie nazwanego układem klimatyzacji) lub usunięcia zapachu spalin czy dymu tytoniowego.

Przemysłowe generatory ozonu są z kolei duże większe i bardziej wydajne, gdyż mają oczyścić powietrze w przestrzennych halach bądź podobnego typu pomieszczeniach.

Zastosowanie generatorów ozonu

Popularność ozonatorów wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Najczęściej służy do oczyszczania i odświeżania powietrza w pomieszczeniach, w celu usunięcia bakterii i wirusów, pleśni i grzybów, jak również przykrych zapachów. Zaleca się ich wynajem po zalaniu, np. w wyniku powodzi. Można nim także usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza pojazdu.

Mało oczywistymi zastosowaniami generatorów ozonu jest ozonowanie butów i jedzenia. Można łatwo się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z obuwia, np. sportowego, lub sterylizować produkty żywnościowe, w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia. Wykorzystuje się go nie tylko do warzyw i owoców, ale również do mięsa czy jaj. Za pomocą ozonatora sterylizuje się także lodówki, pralki i zmywarki, aby usunąć bakterie i pleśń.

Nie wiesz który model będzie dla Ciebie najlepszy? Zgłoś się do nas! Prowadzimy wynajem na terenie całej małopolski!

Ozonator a bezpieczeństwo

Ozon jest gazem, który ma silne właściwości dezynfekujące. Z tego powodu jest gazem toksycznym, czyli zagrażającym życiu. Wielu może przez to martwić korzystanie z generatora ozonu, a przynajmniej wątpić w jego bezpieczeństwo. Nie ma się jednak czego bać – ozonator jest w pełni bezpieczny. Wszystko zależy od jego prawidłowego użytkowania.

Wydajność ozonatorów domowych i samochodowych jest duża niższa niż w przypadku modeli przemysłowych. Należy z niego korzystać tak, jak podano w instrukcji, czyli nie przebywać w ozonowanym pomieszczeniu, a po wszystkim dokładnie go wywietrzyć. Ozon występuje naturalnie w atmosferze, w niewielkim stężeniu – dopiero kiedy osiągnie odpowiednie stężenie w pomieszczeniu może być niebezpieczny, np. podrażnić drogi oddechowe, spojówki. Stąd tak ważne jest wietrzenie po skorzystaniu z generatora.

Szczególnie ostrożne muszą być osoby cierpiące na schorzenia dróg oddechowych, np. astmę. Ozonator może się okazać niebezpieczny jednak tylko wtedy, kiedy jest nieprawidłowo użytkowany, nie uwzględniając instrukcji i podstawowych zasad ostrożności.

Zgłoś się po generator

Nie czekaj – jeśli potrzebujesz nowoczesnego ozonatora, trafiłeś we właściwe miejsce. Dysponujemy sprawdzonymi generatorami, zdolnymi do dokładnego oczyszczenia powietrza z bakterii, grzybów i pleśni. Wynajem prowadzimy na terenie całej małopolski. Po szczegóły prosimy o telefon – z chęcią pomożemy w wybraniu odpowiedniego modelu, który spełni Twoje oczekiwania!

Zapraszamy również do naszej wypożyczalni